Youtube İle Para Kazanma

Youtube İle Para Kazanma

Akılı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte günümüzde apayrı bir pazar kendini göstermeye başladı. Günümüzde yaşanan en ufak ayrıntı bile gözden kaçmaz oldu ve insanlar anılarını en ince ayrıntısına kadar kayıt altına almaya baladı. İşte şimdi bu ayrıntılar Youtube sayesinde kazanca dönüyor. Youtube İnternet sitesi kurulduktan kısa bir süre sonra İnternet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Tüm dünyada beğeniyle takip edilmeye başladı.

 

youtubede o kadar çok fazla içerik var ki insanlar istedikleri amaçla kullanabilmekte, örneğin müzik tutkunu bir kullanıcının aradığı herşeyi bulabileceği gibi film tutkunu bir kullanıcın ise her tülü film ve diziyi takip edebileceği bir websitesi. tabi böyle popüler bir websitesi insanlara para kazandırması da oldukça güzel bir özellik olsa gerek.

İnternetten Para Kazanma Yolları nedir?

Şimdi sizlere Youtubeden nasıl kolay para kazanılır birazda ondan bahsedeceğim. Google youtube sitesini satın almasıyla birlikte artık google kullanıcı adı ve şifresiyle oturum açabiliyorsunuz. oturum açtıktan sonra yapacağınız ilk şey kendinizi şöyle bir düşünüp hangi kategoride paylaşım yapabilirsiniz bunu iyi analiz etmek, sonrası ise çok kolay, hangi kategoride paylaşım yapacağınıza karar verdikten sonra kimsenin kullanmadığı ve akılda kalıcı bir kanal ismi düşünmek, diyelim ki bunu da buldunuz daha sonra bu isimde, internetten kolay para kazanmak için youtube de bir kanal oluşturuyorsunuz ve başlıyorsunuz video yükleyip paylaşım yapmaya.

Youtubeden Nasıl Para Kazanılır?

Youtube içerik bakımından oldukça gelişmiş olmasına rağmen telif hakkı konusunda emek hırsızları ile çok iyi mücadele eden bir şirket, sakın bunu denemeye kalkmayın ve telif hakkı olan bir müziği dahi kullanmaya çalışmayın yoksa bir defa ikaz edilir daha sonrasında ise hesabınız kapatılabilir.

Peki neler paylaşabilirsiniz youtube de örneğin bir resim slaytı günlük hayatta karşılaştığınız bir anı yada uzman olduğunuz bir konuda bilgilendirici eğitici videolar paylaşabilirsiniz. videolarınızda müzik olarak telif hakkı olmayan müziklerle renklendirebilirsiniz. en son ise kanalınızda belirli bir video sayısına ulaştığınızda kanal ayarları bölümünden para kazanma bölümünü aktifleştireceksiniz, bir kaç güne kanalınız incelenecek ve onaylandıktan itibaren internetten para kazanmaya başlayacaksınız. Bol Kazançlı günler dilerim..

 

 

Leave a reply